Nová nejpálivější paprika na světě?

Po Carolině Reaper přišel vloni na podzim jeden z největších chilli magorů na této planetě, Smokin’ Ed Currie, s novinkou, kterou pracovně pojmenoval Pepper X. Její pálivost poprvé v historii přeskočila nesmyslně a bolestně vysokou laťku posazenou na hodnotě 3 miliony SHU. Jak říká Ed (a s ním i Wikipedie), Pepper X má přesně 3,18 milionu SHU. Do kapsy tak strčí nejen Carolinu, ale i Dragon’s Breath – novinku s téměř 2,5 miliony SHU.

Mrkněte se na uvedení nejpálivější omáčky na světě, na kterou tvůrci použili právě Pepper X. Tahleta omáčka má podle výrobce přes 2 miliony scovillů!

Šlechtění trvalo Edovi deset let a nyní jde jen o to, aby se jeho potvrdilo, že Pepper X dokáže svoje pekelné schopnosti reprodukovat i pro příští generace paprik. U komise Guinessovy knihy rekordů zatím Pepper X neprošla. Ale když uvážíme, že Carolině Reaper zápis na pozici jedničky trval také šest let, nemusíme nad Pepper X lámat hůl.

A ještě k tomu názvu. Jak jsme uvedli, Pepper X je název pouze pracovní. Jak byste nejpálivější chillipapričku pojmenovali vy?

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna. Požadované pole jsou označeny *

Chillibrani.cz © 2014-2018, Všechna práva vyhrazena | Podmínky užití | Web používá soubory Cookies