MiniCHILLIBRANÍ 2020 JE ZA NÁMI. BYLO MENŠÍ, ALE NA ATMOSFÉŘE TO ROZHODNĚ NEUBRALO. ZNÁME LETOŠNÍHO KRÁLE CHILLIŽROUTŮ I OMÁČKU ROKU!

[:cs]Přípravy letošního Chillibraní byly velkým otazníkem. Několikrát se předělal koncept, chvíli to dokonce vypadalo, že akce vůbec neproběhne, ale nenechali jsme se odradit a ani situace s Covid-19 nám nevzala vítr z plachet. Festival jsme udělali trošku jinak. A bylo to parádní!

Vše vypuklo v sobotu 5. září 2020 v menším měřítku v Björnsenově sadě (u Piknikboxu). Návštěvníci si dostatečně užili nejen chilli ve všech možných podobách, ale i sluníčka. Máme krále Chilližroutů a známe tu nejlepší chilli omáčku roku 2020.

Jak to letos probíhalo?

Björnsonův sad byl po celý den volně přístupný. Jeho útulné prostory naplnila asi třicítka stánků s jídlem, pitím, papričkami i věcmi potřebnými k pěstování chilli. K ochutnání byly pokrmy lokálních podniků, kdy každý ze stánkařů měl v nabídce minimálně jedno pálivé a jedno nepálivé jídlo.

Díky krásnému a teplému počasí doopravdy proudem tekla řemeslná piva z minipivovarů (Pivovar Moravia, Lucky Bastard, Frankies, Mazák, Permon a Nachmelená opice) a nechybělo ani chilli pivo Don Habanero Chilli IPA.

 

Po celý den vládla pohodová atmosféra. Lidé posedávali v parku na lavičkách i v trávě, ochutnávali dobroty, korzovali kolem stánků a vůně chilli se linula celým prostorem. Na místě totiž celý den nabízel Pan Paprička vzorky těch nejlepších odrůd z letošní sklizně.

Celkově se během dne na akci prostřídalo kolem dvou tisíc lidí. Na místě jich vždy bylo několik stovek. Dodržovala se hygienická opatření.
Letos byla akce bez vstupného, ale i tak se věnoval příspěvek na dobročinné účely na pomoc nemocnému Kubíkovi Melounovi s Cystickou fibrózou. (Peníze se vybraly z části tržeb partnerských restaurací festivalu.)

Program zpestřily soutěže i DJ

V průběhu celého dne se návštěvníci mohli zapojit do zábavného programu. Porovnávaly se chilli schopnosti v pojídání pálivého burgeru i pivní štafetě, ve které nechybělo pivo s kousky papriček.

Jako zlatý hřeb proběhla v 17 hodin skromnější verze oblíbené soutěže Chilližrout – MiniChilližrout 2020. Konzumovaly se pikantní papriky a omáčky s tisícovým až několika milionovým obsahem SHU (Lyofiliované Habanero, Habanero žluté, hnědé a oranžové, Naga Jolokia, Carolina Reaper).

Atmosféru akce zpříjemňoval DJ rockovými peckami.

Ke koupi byl nově i merchandising, takže si návštěvníci mohli pořídit stylová trička, čepice, zástěry a tašky s motivem Chillibraní. Veškeré zboží bude k dispozici v nové sekci na webu www.chillibrani.cz.

 

Letošní nejlepší Chilližrout obhájil loňský titul

Nedočkavé publikum se už před pátou hodinou scházelo u hlavního stanu. Blížila se totiž hodina H a všichni se těšili na Chilližrouty. Opravdu ostrých mužů a žen soupeřilo letos deset. Osm z nich se zaregistrovalo on-line před akcí, dva se vybrali na místě.

Mezi účastníky této jedinečné soutěže nechyběl ani loňský vítěz Roman Lepík, který na poslední chvíli dostal divokou kartu. Hned na začátku prohlásil, že s tím tak úplně nepočítal a je skoro na lačno. I přesto soutěž docela s přehledem vyhrál a obhájil tak svůj loňský titul Mistra ČR a SR v pojídání pálivého – Chilližrout.

Omáčka roku chutná po višních

Každoročně se hodnotila i chilli omáčka roku. Degustátoři obcházeli stánky s omáčkami a hodnotili ze dvou nejlepších, které jejich výrobci do soutěže vybrali. Nabídka byla opravdu široká. Od sladkých až po ty opravdu zabijácky pikantní. Letošním vítězem se stalo Višňové chutney od My-Chilli®.

 

Afterparty

Po skončení akce se organizátoři i ti praví chilli zapálenci sešli v restauraci U Dřeváka Beer&Grill na společném pivku. Probírala se jak letošní úroda, tak i nápady pro další ročník festivalu.

Akce se letos tak trochu přiblížila kořenům Chillibraní, které před osmi lety probíhalo jako malé setkání milovníků a pěstitelů chilli. Věříme, že za rok, konkrétně v sobotu 4. 9. 2021, to ale opět rozjedeme ve vší parádě. S pódiem, živou kapelou, jedinečnými cooking shows, kuchařskými esy i VIP hosty. Už teď se nemůžeme dočkat!


Chilli zdar!

Váš organizační tým Chillibraní 🖤[:]