Poznejte řemeslná piva. Na letošním Chillibraní jich bude spousta.

[:cs]Máte rádi sklenici dobře vychlazeného piva? Aby ne, pivo jako křen přijde vhod nejen po dobrém jídle. V Česku má pití piva, stejně jako pivovarnictví a pěstování chmele silnou tradici. Možná právě pro to, si čím dál více získávají na oblibě takzvaná řemeslná piva. Znáte je? Víte, jak se liší od piv z velkých pivovarů? Čtěte dále a zjistěte také to, jaká piva budete moci ochutnat na letošním Chillibraní.

Co jsou řemeslná piva

Naši předci určitě dobře pamatují dobu, kdy malý pivovar byl i v kdejakém menším městě. Piva se vyráběla v menším objemu, lokálně a ze surovin, na jejichž kvalitu s láskou osobně dohlížel vrchní sládek. To se průmyslovou velkovýrobou piv globálních značek změnilo. Velké pivovary se řídí detailními recepturami, které jsou přísně střežené a jejich postupy výroby se jen tak nezmění. U piv velkých značek je žádoucí, aby vždy chutnaly tak, jak mají a jejich zákazníci dostali vždy to, na co jsou zvyklí.

Najde se ale spousta pivařů, kterým tato piva nestačí. Pídí se po něčem novém a rádi ochutnávají něco neobvyklého. Právě proto se zpět vrací do hry malé pivovary a jejich řemeslně vyráběná pivo. Do jeho přípravy vkládají sládci kromě kvalitních surovin i svou vášeň a lásku k řemeslu. Často jsou to lidé, kteří začínali s přípravou piva v miniaturním množství a jen pro vlastní spotřebu. Jejich koníček pak přerostl v zaměstnání a tito sládci si vyhrávají se zlatavým mokem, do kterého střídají druhy chmelů, sladů a vznikají tak rozmanitá portfolia piv.

Řemeslná piva přichází na svět často neobvyklými postupy, se speciálními ingrediencemi a význam je přikládán jejich výsledné chuti. Vznikají stovky druhů piv a díky tomu i ochutnávkové pivnice. V takových podnicích narazíte na klidně více než deset píp, kdy z každé teče jiný druh piva.

Takzvaná řemeslná piva, nebo též „Craft beer” mají velkou oblibu dlouho už i ve světě. IPY, ALY, moky nevídaných vůní a chutí lákají spousty pivařů, kteří je ochutnávají, hodnotí, vedou si své pivní deníčky a hlavně, tráví příjemný čas spolu.

 

Jaká piva budou k mání na letošním Chillibraní

Přijďte řemeslná piva ochutnat na letošní Chillibraní! Hlavním pivním partnerem akce bude Pivovar Moravia. Těšit se můžete na produkty deset minipivovarů a nebudou miezi nimi chybět ani opravdové specialitky, jako jsou piva značek Lucky Bastard, Moravia, Clock, Frankies, Mazák, Nachmelená opice, Duck&Dog, Chomout a Volt. Pečlivě sledujte náš profil na Facebooku, kde všechna piva postupně představíme.

Tak na zdraví! Těšíme se na vás.

Letošní ročník se koná 7. září na brněnské Riviéře.
VSTUPENKY si můžete koupit už teď, v předprodeji a se slevou. >> ZDE <<

 [:]