Pro soutěžící

Registrace na Mistrovství České & Slovenské republiky v pojídání pálivého – Chilližrout 2024 PROZATÍM NENÍ SPUŠTĚNA. Spustíme ji v průběhu května, sleduj náš FB a IG.

Po vyplnění formuláře obdržíte informační e-mail, ve kterém budou Vaše údaje a potvrzení, zda jste registrován jakou soutěžící nebo jako náhradník. Počet soutěžních míst je 40. V případě, že se vám nepodaří dostat se do této první čtyřicítky, budete automaticky zařazeni jako náhradníci. Na soutěž se vybírá startovné ve výši 250,-, abychom Vám mohli zabezpečit příjemné soutěžní prostředí a zázemí pokud by se Vám udělalo nevolno. :-).

Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého – Chilližrout 2024
Pár vět o soutěži:

Na start se posadí 40 soutěžících, kterým budou předkládány omáčky o objemu fingerfood (na klobáse, chlebu, zelenině) nebo čerstvé chilli papriky. Obsah kapsaicinu, tedy složky, která způsobuje ten horoucí blažený pocit nejen v ústech, bude mít vzrůstající tendenci. Začínat se bude na něčem 5x silnějším, než je známé Tabasco, a končit dle odolnosti a chuti účastníků. Podkladem pro omáčky bude vepřová krkovice a bílé bavorské klobásy. Pokud jste vyznavačem/kou vegetariánské stravy, nachystáme vám vegetariánskou verzi – stačí vyplnit položku v přihlašovacím formuláři.

Stručný výtah z pravidel:

  • Podmínkou účasti je dovršení věku min. 18 let v den konání soutěže.
  • Přibližný počet kol je 10.
  • Během celého klání se soutěžící nesmí vzdálit od stolu nebo se zvednout a  konzumovat cokoliv jiného než pokrmy předložené organizátorem (včetně nápojů).
  • Pokrmy budou podávány v následujícím časovém intervalu: 1 minuta na vložení do úst, 2 minuty na pozření. Pokud soutěžící nesplní jeden z těchto časových limitů, je diskvalifikován.
  • Po celou dobu soutěže nesmí soutěžící vyměšovat žádné tělesné tekutiny (kromě potu a slz).
  • Soutěžící bude mít k dispozici vodu na zapití (doporučujeme střídmě), 4 plátky toustového chleba a malou smetanu do kávy (záchranná brzda).
  • V okamžiku, kdy se soutěžící cítí v ohrožení vlastního zdraví, cítí nevolnost či jiné nepřirozené stavy, neprodleně o tomto informuje pořadatele a ze soutěže odstoupí zvednutím se od stolu.
  • Každý účastník při prezentaci před soutěží svým podpisem potvrdí zbavení zodpovědnosti pořadatele za případné následky z požití potravin na soutěži.
  • V případě potřeby si pořadatel vyhrazuje právo měnit pravidla i v průběhu soutěže.

Jak přežít Chilližrouta?

Hlavní je se dobře najíst. Jít na takovou soutěž s prázdným žaludkem je zaručená cesta domů klidně už i po prvním kole. Ideální jsou mléčné, plnotučné potraviny, ale pokud do sebe nacpete porci babiččina férovýho bůčku, vůbec nic tím nezkazíte. Jinak je zcela zbytečné a nežádoucí mít trému, být v nějaké nepohodě, nervozitě a podobně. Zcela chápeme, že sedět na pódiu, když na vás upírá zraky víc než 2 000 lidí, a kde je vedle vás každý soupeřem, stojí kýbl nervů. Ale nervozita se podílí na tom, jak pracuje žaludek, který by měl být v co nejlepší kondici. Shoďte to ze sebe, nebojte se, my vám se vším pomůžeme, zeptejte se těch, co už soutěžili (mnozí z nich tak činí každý rok). Na pódiu je sranda a do jisté míry i pohoda. Na publikum zapomeňte, a pokud trpíte nějakou sociální fóbií, představte si všechny ty holky bez trika.