ROZHOVOR S TROJNÁSOBNÝM VÍTĚZEM MISTROVSTVÍ ČR A SR V POJÍDÁNÍ CHILLI, PETREM HOLEŠÍNSKÝM

[:cs]„První ročník jsem dal bez tréningu na lačno, takže jsem skončil druhý. Ale 2015-17 už to bylo jen moje!“

 

Petře, mohl by ses nám krátce představit? Odkud jsi, co děláš a jak ses dostal k pojídání chilli? A kolikanásobný jsi vlastně vítěz?

Čau, jsem Petr a jsem z Brna. Mám 2+2 děti a pracuji jako mistr ve společnosti vyrábějící satelitní antény pro telefony, počítače… prostě pro vše, co se týká on-line života.😉
Jak jsem se k pojídání chilli dostal? Tak za to můžou mí švagrové. Jeden mi asi před 15 lety spálil ústa paprikou menší jak nehet (dnes se tomu směju, co mě dokázalo skolit) a druhý mi jednou nabídl k snídani sklenici své nejpálivější sklizně. Prý to má zásobu tak na pár měsíců. Tu jsem mu snědl na posezení. No nemohl tomu uvěřit, a tak mi poslal odkaz na přihlášení do Chilližroutů. A dál už to znáte: první ročník bez tréningu na lačno, takže jsem skončil druhý, ale v letech 2015-17 už to bylo jen moje.

 

Věnuješ se kromě pojídání i pěstování chilli?

No, jak už i moje postava dokazuje, jsem spíše jen strávník. Jednou jsem si nějaké chilli zasadil, ale dopadlo to tak, že se všechny kytky lekly a uschly. (Vzpomíná Petr s úsměvem)

Letošní Chilližrouty vynecháš, co Tě k tomu vedlo?

Je to tak. Letošní Chilližrouty vynechám, aby si konečně zkusil taky někdo jiný zažít ten pocit… být první! Přeci jen, poslední tři ročníky po sobě tuhle možnost neměl nikdo.

A co do budoucna, zopákneš si někdy účast?

No to si piš, že si to přijdu ještě zopakovat. Jenom si počkám, až někdo dokáže hattrick jako já a půjdu ho sundat! 😀

Byla účast na Chilližroutech tím nejbláznivějším počinem, co jsi kdy udělal?

Nejbláznivější? Asi ano. Ale Chilližrouti přece nejsou nejbláznivější, ale je to ta největší sranda (hardcore sranda) na světě. 😀
Vřele všem doporučuji si to zkusit!
😉

Co by pro Tebe znamenal život bez chilli?

No to nevím. Myslel jsem si, že na chilli se vypěstovat závislost nedá, ale jsou dny, kdy toho prostě musím sníst hodně, abych ukojil své velké potřeby. A pak už, po návalu adrenalinu a endorfinů, jsem konečně spokojený. Takže život bez chilli by pro mě nebyl život. A myslím si, že v tom nejsem sám!

Co tě na té pálivé chuti baví?

Doufám, že nejsem blázen, ale v malém množství mě baví to, že jakékoliv jídlo pak není potřeba dochucovat a solit, jelikož chilli zvýrazní chuť jídla. A v tom velkém množství asi to, jak se rozbuší srdce a pak přijde hodně endorfinu do těla. Prostě úplně uklidňující pocit.

Jaké to je, mít v puse tu nejpálivější papričku? Jaký je to pocit a jakou nejpálivější jsi vlastně kdy pozřel?

No, to je celkem nepopsatelné, ale je to asi jako mít v puse rozpálený olej z právě usmaženého bramboráku. Jen trošku intenzivnější. 😀
Nejpálivější kousek? Když nebudu počítat fakt hnusný extrakt o síle 9 milionů SHU, který opravdu nemám rád, tak nejpálivější papričkou byla Carolina Reaper. Ale tu jím jen na tréning a při soutěži.  Na chuť si dávám milionovou Jolokii, jelikož pálivost je lehká a paprička je velmi chutná. Rozhodně ji vyzkoušejte!

Na Chillibraní jsi žádal o ruku svou ženu, udělal bys to takto před lidmi znovu? (Ne že by ses měl znovu ženit, jde spíš o ten počin)

Ano 100% bych to udělal znovu, jelikož ten pocit, nebo i ta vzpomínka se nedá vymazat. Žádost o ruku někde v restauraci nebo jinde, to bych nebyl já!

Jaká je atmosféra akce Chillibraní?

Atmosféra byla vždycky úžasná. Ale to mohu říct jen jako soutěžící. A vlastně i to je jeden z mála důvodů, proč letos nesoutěžím. Těším se, že si Chillibraní konečně poprvé užiju jako návštěvník. Tak doufám, že ochutnám nespočet papriček a jiných chilli dobrot, kterých na Rivecu bude nespočet. A věřím, že všichni si najdou tu svoji nej pikantní delikatesu!

Doporučil bys ostatním účast na Chilližroutech? Byl jsi při soutěžení nervózní?

V Chilližroutech jsem se nikdy nebál nebo nebyl nervózní. Vždy jsem si to šel užít a ne vyhrát, ale tak nějak se to vždycky zvrtlo. 😀
Takže, kdo chce, může to zkusit, protože je to super zážitek před, při a dokonce i po.
😉
No a kdo nechce soutěžit, tak přijďte fandit těm odvážlivcům, co si tam půjdou sednout.

A ještě na závěr, Petře, jak si užíváš léto?

Standardně u vody a po výletech s mou rodinou. Bohužel letošní léto trávím taky trochu v duchu bolavých zad po operaci a doufám, že do Chillibraní budu již úplně v pořádku. 😉
Přeju krásný zbytek léta všem! Uvidíme se na Chillibraní.

 

 

Petře, díky za rozhovor! Milí čtenáři, pokud stále váháte s účastní na Chilližroutech, ozvěte se nám. Uvolnily se poslední místečka. Přihlásit se můžete i >>zde<<.

Vstupenky na Chillibraní jsou již v prodeji a za zvýhodněnou cenu.

Dominika
Tým Chillibraní[:]